Django - en to kk translation catalogue (22 entries)

en: Available %s
kk: %s бар

en: Filter
kk: Сүзгіш

en: Remove
kk: Өшіру(жою)

en: %(sel)s of %(cnt)s selected | %(sel)s of %(cnt)s selected
kk[0]: %(cnt)s-ң %(sel)s-ы(і) таңдалды

en: You have unsaved changes on individual editable fields. If you run an action, your unsaved changes will be lost.
kk: Сіздің төмендегі өзгермелі алаңдарда(fields) өзгерістеріңіз бар. Егер артық әрекет жасасаңызб сіз өзгерістеріңізді жоғалтасыз.

en: You have selected an action, but you haven't saved your changes to individual fields yet. Please click OK to save. You'll need to re-run the action.
kk: Сіз өз өзгерістеріңізді сақтамай, әрекет жасадыңыз. Өтініш, сақтау үшін ОК батырмасын басыңыз және өз әрекетіңізді қайта жасап көріңіз.

en: You have selected an action, and you haven't made any changes on individual fields. You're probably looking for the Go button rather than the Save button.
kk: Сіз Сақтау батырмасына қарағанда, Go(Алға) батырмасын іздеп отырған боларсыз, себебі ешқандай өзгеріс жасамай, әрекет жасадыңыз.

en: January February March April May June July August September October November December
kk: Қаңтар Ақпан Наурыз Сәуір Мамыр Маусым Шілде Тамыз Қыркүйек Қазан Қараша Желтоқсан

en: S M T W T F S
kk: Ж Д С С Б Ж С

en: Show
kk: Көрсету

en: Hide
kk: Жасыру

en: Now
kk: Қазір

en: Clock
kk: Сағат

en: Choose a time
kk: Уақытты таңда

en: Midnight
kk: Түн жарым

en: 6 a.m.
kk: 06

en: Noon
kk: Талтүс

en: Cancel
kk: Болдырмау

en: Today
kk: Бүгін

en: Calendar
kk: Күнтізбе

en: Yesterday
kk: Кеше

en: Tomorrow
kk: Ертең
